Oblíbené články

Proč do thermálů do Štúrova a ne jinam?

Thermály Vasaš z ptačí perspektivy


Důvodů proč jezdíme do Štúrova do aquaparku Vadaš a ne do jiných slovenských nebo maďarských termálních lázní je několik a možná, že to co je pro mne a manželku plusem, bude někdo považovat za nevýhodu. 

 Štúrovo je oproti Podhájské, Bešeňové nebo Velkému Mederu relativně velké město, jeho 12 tisíc obyvatel se v sezoně zdvojnásobuje, takže pobyt není omezený pouze na areál aquaparku, je zde spousta restaurací, diskoték, kino a další možnosti jak trávit čas. 

 Další velké město je hned za mostem přes Dunaj, maďarská Ostřihom s 30 tisíci obyvateli a obě města jsou mostem Márie Valérie prakticky propojena. Pokud byste si chtěli udělat výlet do Budapešti, tak je to po silnici 50 km nebo můžete cestovat lodí po Dunaji.

Thermály ve Štúrovu jsou více aquaparkem než lázněmi, takže je tam opravdu živo, což nemusí vyhovovat každému. Pokud tedy chcete mít více klidu, doporučuji pobyt buď v květnu nebo v září. Zejména v září je tam už klid a počasí bývá nádherné. Štúrovo bývá oblíbeným cílem školních výletů, takže v červnu si u bazénů moc klidu neužijete. Osobně jezdíme do Štúrova vždy hned v květnu po otevření aquaparku (otevřeno je od května do konce září) a potom ještě jednou ve druhé polovině září. Nevidím důvod pobývat v termální vodě v létě, kdy je voda teplá všude.


Okomentovat

Novější Starší